Damian Hetman - fotograf Wrocław

Pierwszy wpis – kim jestem i co tu robię?

Hej! Skoro już zawędrowałeś/aś w te czeluści internetu, warto bym się przedstawił. Jestem Damian Hetman, mam już 3 dychy na karku i mieszkam we Wrocławiu. Na co dzień zajmuję się wieloma rzeczami, ale można powiedzieć, że pracuję w „internetach”. Po pracy jednak najchętniej biorę za aparat i robię zdjęcia.

Żeby nie zabierać Ci na początek zbyt dużo Twojego cennego czasu, opowiem jak to było, że zająłem się fotografią…

Odkąd pamiętam lubiłem tworzyć i wymyślać. Różne rzeczy. Jako dzieciak, coś z klocków lego; jako nieco większy chłopak próbowałem tworzyć stronę czy muzykę. Zawsze moje zajęcia wiązały się z pewną formą kreacji. Początkowo, gdy do szerszego obiegu weszły kamery, chciałem zająć się filmowaniem. Stawiałem pierwsze kroki i nawet zastanawiałem się czy nie iść na łódzką filmówkę. Czas jednak mijał, a szara codzienność stawała w szranki z marzeniami. Ta codzienność właśnie, chcąc nie chcąc, zaprowadziła mnie do miejsca, w którym chwyciłem za aparat fotograficzny. Zajmowałem się fotografią reportażową, sportową czy eventową. Lubiłem to, choć nie specjalnie było to moją pasją. Nie wiedząc kiedy to się stało, odłożyłem aparat na parę lat.

Kiedy naprawdę zacząłem fotografować?

W tym czasie przeprowadziłem się do Wrocławia. Duże miasto, pośpiech, pieniądze. Brakowało mi czegoś „mojego”. Czegoś co da mi tak naprawdę satysfakcję. Czegoś co odciągnie mnie od zwykłego, szarego życia. Sięgnąłem po zakurzony aparat i tym razem chciałem spróbować fotografować ludzi. Kilka lat wcześniej też fotografowałem ludzi, ale wyglądało to tak, że przychodziłem na jakieś wydarzenie, zrobiłem zdjęcia tego, co każdy widzi. Po prostu zastawałem pewną sytuację i musiałem ją ubrać w ramy zdjęcia. Teraz chciałem to zrobić na swoich warunkach. Wymyślić koncepcję, znaleźć modelkę, zrobić zdjęcie, wyretuszować, mieć wszystko pod kontrolą. Tak się stało, że miałem wtedy ciężki okres w życiu, dlatego zrealizowanie pomysłu zajęło mi kilka miesięcy. Ogłosiłem się w internecie, że szukam modelki, przedstawiłem pomysł i tak się zaczęło.

Choć początki mojej fotografii sięgają 2010 roku to przyjmuję, że realnie zacząłem fotografować w połowie 2019 roku. To wtedy wziąłem do ręki aparat fotograficzny i wiedziałem co chcę robić.

Jeśli chcesz wiedzieć co się działo dalej i jak zrobiłem pierwszą sesję zdjęciową, zapraszam Cię do śledzenia mojego bloga oraz moich social mediów:
https://www.instagram.com/damian.hetman/
https://www.facebook.com/damianhetman/
https://www.behance.net/damianhetman

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *